O nás

Zapsaný spolek Vrchonet, z.s., se sídlem Vrchoslavice 169, 798 27 Němčice nad Hanou, IČO: 22689231, DIČ: CZ22689231, byl zaregistrován dne 3. 5. 2016 ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně pod spisovou značkou L 12899.

Z naší historie

První vysílací bod vznikl v prosinci roku 2006 - vysílač Bytovka a to v pásmu 2,4 GHz. Zpočátku bylo připojeno jen pět uživatelů a síť sloužila převážně k hraní her. Následně byl připojen internet, jehož rychlost činila 512 Kbit/s. Postupná větší a větší poptávka po internetu ve Vrchoslavicích vedla až k založení o.s. Vrchonet v lednu roku 2008. V souvislosti se změnou zákona se roku 2016 změnila právní forma našeho sdružení na zapsaný spolek Vrchonet, z.s.

Současnost

Počet členů našeho spolku se stále zvyšuje a již dávno jsme překročili hranice Vrchoslavic. V současnosti naši síť využívají obyvatelé mnoha okolních i vzdálenějších obcí a měst.

Síť našeho spolku funguje na nejnovějších kvalitních technologiích. Především je použit systém Mikrotik. Spoje v pásmu 10 GHz používáme od firmy Summit a Alcoma. Vysílače pro členy jsou v pásmu 5 GHz a jen výjimečně ještě využíváme i pásmo 2,4 GHz. Vysílací zařízení jsou často upgradována pro zajištění stability a kvality připojení.

V naší síti neuplatňujeme žádné limity stahovaných dat (tzv. FUP), od našich členů vyžadujeme korektní chování v síti. Naše páteřní spoje běží na 10 GHz a hlavní spoje na 5 GHz, což zaručuje kvalitní přenos signálu. V budoucnu plánujeme použití i dalších bezlicenčních pásem. Pro sledování provozu v síti používáme systém Cacti, Dude a NFDUMP. Napájení hlavních bodů zálohujeme UPS. Hlavní router ve Vrchoslavicích je zálohován zdrojem, který ho udrží bez napájení po více než 8 hodin.

O dalším rozvoji a novinkách v našem spolku a síti informujeme naše členy prostřednictvím těchto internetových stránek. Máte-li dotazy, neváhejte a pošlete nám je. E-mailové adresy a telefonní čísla na nás najdete v sekci Kontakt.

 

Provozujeme vlastní počítačovou síť založenou převážně na bezdrátových technologiích. Máte-li zájem o dění kolem počítačů, počítačových sítí, programování a o podobné aktivity, určitě se k nám přidejte. Působíme v okolí Vrchoslavic a Morkovic-Slížan.

Pořádáme poznávací zájezdy, společenské akce a sportovní turnaje, např. paintballové odpoledne. Významnou společenskou akcí je každoroční členská schůze pořádaná ve Vrchoslavicích. Členstvím v našem spolku získáte nové přátele, příležitost podílet se na našem dalším rozvoji a v neposlední řadě též získáte připojení k internetu.

Máte-li dotaz, připomínku nebo zájem o členství v našem spolku, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem. Rádi mezi sebou přivítáme nové členy.